Forum Osiedle Mieszczańskie
Jakie parametry wody grzewczej? - Wersja do druku

+- Forum Osiedle Mieszczańskie (https://om.wroclaw.pl)
+-- Dział: Osiedle Mieszczańskie (https://om.wroclaw.pl/forum-osiedle-mieszczanskie.html)
+--- Dział: Sprawy osiedlowe (https://om.wroclaw.pl/forum-sprawy-osiedlowe.html)
+--- Wątek: Jakie parametry wody grzewczej? (/watek-jakie-parametry-wody-grzewczej.html)



Jakie parametry wody grzewczej? - bithoven - 2011-05-27

Witam,
orientuje się ktoś może wśród mieszkańców naszego pięknego osiedla jakie są parametry wody grzewczej płynące z naszego węzełka na potrzeby instalacji centralnego ogrzewania?? Jest to 80/60stC, 70/50stC, czy może jeszcze inna kombinacja?
Pozdrawiam i miłego życzę! Rolleyes


RE: Jakie parametry wody grzewczej? - gutierrezzzz - 2011-05-29

Dobre pytanie Smile
Proponuję zapytać zarząd (zarzad@om.wroclaw.pl) albo PUMAZ

pozdrawiam


RE: Jakie parametry wody grzewczej? - bithoven - 2011-05-30

Dzowniłem do ZEC'u i dostanę na mail'a tabelę z temepraturami zasilania naszych logoterm. Spojrzy się na skrajną temperaturę (zakładam, że przyjęto -18stC) i będą parametry wyjściowe. Na wymienniku jest strata ok. 5 stC zatem jakoś da się to oszacować. Niestety nie mam namiarów na projektanta instalacji sanitarnych dla naszego budynku - wtedy temperatury projektowe byłyby dokładniejsze. Pumaz, a dokładniej Anna Orawczak nic na ten temat nie wie.
BTW. taką tabelę, o której wspomniałem powyżej dostaje podobno każdy, kto podpisze już umowę z ZEC'em... na prawdę nikt jej nie posiada? (ja jeszcze umowy nie zdążyłem podpisać).



RE: Jakie parametry wody grzewczej? - atomek - 2011-05-30

Wierzę, że o to chodziło.

pozdrawiam


RE: Jakie parametry wody grzewczej? - bithoven - 2011-06-26

Witam,
te parametry wody, które są załącznikiem do umowy z ZEC'em to niestety tylko parametry wody zasilające nasz główny węzeł cieplny. Trochę podzwoniłem i zdobyłem informację od projektanta, który się zajmował naszym OM: parametry obliczeniowe wody naszej instalacji c.o. to 80/60stC.
Pozdrawiam!


RE: Jakie parametry wody grzewczej? - atomek - 2011-06-26



Ok... i co to oznacza?


RE: Jakie parametry wody grzewczej? - bithoven - 2011-06-27

To się przyda, kiedy chcesz przerobić instalację c.o. w mieszkaniu, np. zmieniając grzejniki przy zmienianiu rozkładu ścianek działowych. Inne straty ciepła pomieszczeń powodują inne wymagane moce grzejników. Żeby właściwie dobrać wielkość grzejnika wymagane są właśnie parametry wody grzewczej, która ją zasila. W zasadzie tylko do tego jest to przydatne.
Pozdrawiam.


RE: Jakie parametry wody grzewczej? - atomek - 2011-06-27

(2011-06-27, 10:25)bithoven napisał(a): To się przyda, kiedy chcesz przerobić instalację c.o. w mieszkaniu, np. zmieniając grzejniki przy zmienianiu rozkładu ścianek działowych. Inne straty ciepła pomieszczeń powodują inne wymagane moce grzejników. Żeby właściwie dobrać wielkość grzejnika wymagane są właśnie parametry wody grzewczej, która ją zasila. W zasadzie tylko do tego jest to przydatne.
Pozdrawiam.

Aha Smile Fajnie Smile Również pozdrawiam Smile